Aktualności biblioteki

 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady i nie bez powodu właśnie w tym dniu zorganizowaliśmy w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania „Smak czekolady”. To już druga edycja tego konkursu, przypomnijmy, że w ubiegłym roku tematem były „Zimowe pejzaże”. Obecnie do udziału zgłosiło się ponad 20. uczestników z klas III – VII i gimnazjum. Uczniowie przedstawili fragmenty książek: „Łasuch literacki” M. Musierowicz, „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla, „Dzień czekolady” A. Onichimowskiej, „A niech to czykolada!” P. Beręsewicza oraz bajeki „Czekoladowe jajka”, „Czekoladowy piesek”.

Czytaj więcej...

   W dniach 9 – 17. 04. 2018 r. w naszej szkole odbyło się Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady organizowane po raz drugi przez wydawnictwo Akapit Press pod patronatem Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”, Radia Poznań oraz czasopisma Guliwer. Brali w nim udział uczniowie klas III – VII i gimnazjum.

Czytaj więcej...

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali niedawno udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanych przez oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. Panie Agnieszka Okarmus i Ewa Tadeuszak przeprowadziły w klasach 0 – III zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci: dzieci słuchały fragmentów wybranych książek ("Franklin i komputer" S. Jennings, "Dzieci w sieci czyli dobre maniery w Internecie" Z. Staniszewskiej), oglądały filmy animowane („Owce w sieci”, „Sieciaki”), brały udział w dyskusji „Dlaczego warto czytać?”, wymieniły prawa i obowiązki osób korzystających z Internetu.

Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali i angażowali się w duskusję. Podsumowaniem projektu było nagranie filmiku przedstawiającego rady dla wszystkich internautów. Dziękujemy paniom z MBP za pouczające spotkanie.

Link do filmu „Obowiązki w Internecie”: https://youtu.be/LvfgAC5ZODY

Źródła: http://biblioteka.swiebodzice.pl/strony/do_druku/aktualnosci/2018/03/008.htm

Tekst: J. Bieniasz

Fot.: Agnieszka Okarmus, Ewa Tadeuszak

Czytaj więcej...

 

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny na plakat reklamujący „MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĘ” został rozstrzygnięty.

 Oto lista osób nagrodzonych:

Czytaj więcej...

21 marca w klasie II gimnazjum w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem odbyły się w naszej szkole warsztaty „Krytyczne myślenie – Wiadomości ze świata” przygotowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polską Akcję Humanitarną. Prowadziła je pani Agnieszka Okarmus z MBP w Świebodzicach.

Czytaj więcej...

8 lutego uczniowie klasy VII i II gimnazjum byli gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach na lekcji „Bezpieczny internet”. Odbyła się ciekawa prezentacja na temat prywatności podczas korzystania z sieci, przedstawiono również informacje o sextingu. Na koniec wszyscy oglądnęliśmy film „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Spotkanie było ciekawe, film inspirujący, wzbudził wiele emocji i refleksji, a wizyta w bibliotece niezwykle przyjemna. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

J. Bieniasz

Od 19 lutego 2018 nasza szkoła przystąpiła do programu „Mądra szkoła czyta dzieciom” prowadzonego przez "Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

Celem programu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, zwiększenie zasobu słownictwa, wzrost wiedzy ogólnej uczniów, wzrost zrozumienia tekstów i poleceń, poprawa umiejętności refleksji i krytycznego myślenia, rozwój wyobraźni i poczucia humoru, poprawa wzajemnych relacji, powstawanie więzi pomiędzy nauczycielem i uczniami, spadek ilości aspołecznych, prowokacyjnych i agresywnych zachowań, wzrost zaangażowania rodziców w czytanie dzieciom w domu, wzrost czytelnictwa.

ZASADY UDZIAŁU W PROGRAMIE:

Czytaj więcej...

Szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne, bardzo ciekawe i unikalne zbiory. Księgozbiór powiększył się o wszystkie tomy „Wielkiej ilustrowanej encyklopedii powszechnej” wydawnictwa „Gutenberga” wydanej w latach 1929–1938 - 22 tomy.W latach 1992-1998 wydawnictwo Kurpisz wydało reprint tej encyklopedii, który również znajduje się w naszej bibliotece. Na półkach pojawiły się też segregatory zawierające czasopismo „Sudety” poświęcone przyrodzie, kulturze i historii polskich, czeskich i niemieckich Sudetów oraz „Gazetę wojenną” – unikalną kolekcję magazynu o tematyce II wojny światowej - 120 części; do każdego wydania dodano przedruk gazety z danego okresu, plakatu czy dokumentu, ostatnia strona prezentuje natomiast umundurowanie żołnierza z danych sił zbrojnych.

Wszystkie materiały i książki to upominek od naszego czytelnika – pana Bolesława Kwiatkowskiego, któremu serdecznie dziękujemy. Pan Bolesław udostępnił nam również swoją kolekcję czasopisma „Świebodzice – Dzieje Miasta”, co pozwoliło na zgromadzenie wielu nowych wiadomości o naszym regionie – legend, ciekawostek, historii zabytków. Bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

W ramach programu edukacyjnego Fundacji ABCXXI - „Cała Polska czyta dzieciom” „Wychowanie przez czytanie – Z książką w świat wartości”, którego koordynatorami w naszej szkole są panie: J. Bieniasz, A. Ranftl-Liwo, J. Gąsior, A. Różycka, przeprowadzono lekcje wychowawcze w klasie VI: Istota wartości; Szacunek; Odpowiedzialność; Odwaga. Uczniowie nakręcili również film o jednej z wartości – wybrali problem odpowiedzialności widoczny w schronisku dla zwierząt. Rodzicom uczniów klasy VI przedstawiono prezentację dotyczącą realizacji programu oraz wartości czytania dzieciom, przygotowano też gazetki informacyjne. W programie brało udział 21. uczniów.

Czytaj więcej...

MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY,

MIS JEST FAJNY I KUDŁATY,

MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA,

MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA.

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA,

ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA,

A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE

I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ.

 Jak co roku w bibliotece szkolnej odbyło się Święto Pluszowego Misia. Dzieci z klas 0 - III przyniosły swoje ukochane misie, którym powiedziały na uszko, jak bardzo je kochają. Były zagadki, wierszyki, historia Kubusia Puchatka i pyszny miód z herbatnikami - to nie tylko misie lubią najbardziej, dzieci też!


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty