Filtr
 • Uczniowie klasy drugiej w tym dniu przynieśli do szkoły swoje ukochane misie.
  Zajęcia rozpoczęliśmy od zaprezentowania przez każde dziecko swojej maskotki oraz rozmowy dotyczącej pluszowych przyjaciół.
  Następnie dzieci wysłuchały bajki „Przygoda niedźwiadka”, wyszukiwały różnic na obrazkach, czytały krótkie opowiadanie do którego dobierały tytuł i ilustrację oraz wykonały papierowe pacynki „ Misiowa rodzinka”.

 • Dnia 19.11.2013 aktorzy Teatru Lalek w Wałbrzychu przenieśli uczniów klas 0 – III w podróż do podwodnego królestwa Rafy Koralowej pełnego krewetek, małży, ośmiornic i wielu innych morskich stworzeń.
  Opowiedziana historia to zderzenie różnych charakterów z wyrafinowanym humorem słownym, zabawnymi piosenkami, piękną scenografią i zaskakującymi kostiumami.

 • Nicnierobienie, nasamprzód, chyżość i prapuszcza. Między innymi z takimi słowami musieli zmierzyć się uczestnicy II Świebodzickiego Dyktanda, które odbyło się w środę 20.11.2013r. w naszej szkole.
  W II edycji konkursu potrzebna była nie tylko znajomość ortografii, lecz także staropolszczyzny. Autorką dyktanda była nauczycielka języka polskiego – Justyna Gąsior, a korekty dokonała Aleksandra Domka – Kordek z Uniwersytetu Opolskiego.

 • Od dnia 25.11.2013 (poniedziałek) zostanie wprowadzony "Numer chroniony". Osoba, której numer zostanie wylosowany w danym dniu będzie niepytana.

  Samorzad Uczniowski

 • Wraz z początkiem roku szkolnego 2013/2014, uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Integracyjnej przystąpili do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu jest uczenie pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze , w szkole, w domu oraz w czasie odpoczynku. W ramach programu Klubu Bezpiecznego Puchatka, będą odbywać się zajęcia uczące pierwszoklasistów najważniejszych zasad bezpieczeństwa. W ramach podjętych zadań uczniowie w okresie od września do listopada spotkali się z dzielnicowym i byli na wycieczce w Komisariacie Policji.

 • Dnia 15.11.2013 uczniowie oddziału przedszkolnego wraz uczniami klasy I PZSI w Świebodzicach odbyli pierwszą wycieczkę do Krainy Książek- Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział Dziecięcy w Świebodzicach. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem . Pani Ewa Tadeuszak opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza pokazała księgozbiór i przeczytała bajkę. Wszyscy słuchali z wielką uwagą, następnie zadawali liczne pytania. Pani bibliotekarka poczęstowała dzieci cukierkami z czarodziejskiej DREWNIANEJ KSIĘGI. Dzieci otrzymały też karty i informacje dla rodziców dotyczące szczegółów zapisania dziecka do biblioteki.

 • Dnia 15 listopada 2013r. w Klubie Seniora odbył się IX Przegląd Piosenki Ekologicznej - "Ekonutka" zorganizowany przez Przedszkole Nr 3 w Świebodzicach.
  Przedstawicielami naszej szkoły były dzieci z oddziału przedszkolnego : Nadia Matracka, Amelia Kuszkiewicz i Jan Kubiszewski. Dzieci zaprezentowały piosenkę pt,, Posprzątajmy świat" .
  Wszyscy uczestnicy otrzymali ogromne brawa od licznie zgromadzonej publiczności, a także pamiątkowy dyplom oraz śliczną maskotkę misia i malowankę.

 • W czwartek 14 listopada br. uczniowie klas gimnazjalnych, razem z nauczycielami: Panią Jolantą Bieniasz, Panią Adrianą Bącal oraz Panem Łukaszem Fortuną, odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach. Spotkali się tam z Paniami bibliotekarkami, Beatą Wiciak i Agnieszką Konieczną, które przeprowadziły wspólnie lekcję biblioteczną.

 • „Ziemio Ojczysta (...) 

  Można nie kochać cię – i żyć,
  ale nie można owocować.”
  (Wisława Szymborska)

  11 listopada – Dzień Niepodległości to dla narodu polskiego jeden z najważniejszych dni w roku. W 2013 roku przypada 95. rocznica odzyskania wolności przez Polskę. Z tej okazji w dniu 8 listopada w naszej szkole odbyły się dwa uroczyste apele zorganizowane przez Panie: Joanną Widerę, Adrianę Bącal i Katarzynę Cabanek.

 • Informujemy, że w dniu 26 listopada (wtorek) od godz. 16.30 do godz.18.00 w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych  w Świebodzicach będa organizowane Drzwi otwarte podczas, których można będzie konsultować się ze wszystkimi nauczycielami.

   

  Serdecznie zapraszamy

 • REGULAMIN

  I. Organizatorzy: 
  • Urząd Miejski w Świebodzicach
  • Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach

  II. Zasady uczestnictwa:
  1. Uczestnicy piszą dyktando wszyscy razem, oceniani będą natomiast w dwóch grupach wiekowych:
  • Grupa I: młodzież od 13 do 19 lat (uczniowie gimnazjów i szkół średnich) – o przynależności do tej grupy decyduje ważna legitymacja szkolna;
  • Grupa II: dorośli
  W dyktandzie może wziąć udział maksymalnie 50 osób (pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń).

   

 • Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w X już Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, który odbył się w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej, która tę uroczystość przygotowała. Uczestnicy zostali ocenieni przez jury w kilku kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i licea oraz w kategorii poezji śpiewanej.

 • Nie miały sobie równych nasze gimnazjalistki z klasy II- Klaudia Jagiełło, Aleksandra Mielczarek oraz Nicola Wiśniewska, które w dniu 31.10.2013 r. wzięły udział w konkursie: „Księżna Daisy- Pani na zamku Książ”, przeprowadzonym na zakończenie obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.
  Organizatorem zawodów było Gimnazjum Nr 1 im. Sybiraków w Świebodzicach, które do współzawodnictwa zaprosiły młodzież gimnazjalną ze Świebodzic, a także Strzegomia.

 • 22 października 2013 r. uczniowie z klasy drugiej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną a dokładnie Oddział Dziecięcy znajdujący się przy ulicy Wolności. Uczestniczyliśmy w lekcji poprowadzonej przez panią Ewę Tadeuszak, która opowiedziała nam o tym niezwykłym miejscu jakim jest właśnie biblioteka, czym różni się ona od księgarni. Zaprezentowała bogaty księgozbiór oraz przeczytała jedną z przygód Franklina.

 • 28 października uczniowie klasy II i III pojechali do Myśliborza w celu uczestniczenia w warsztatach ekologicznych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra".
  Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez panie edukatorki , które podzieliły dzieci na dwie grupy.

 • Dnia 23 października klasa III gimnazjum wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Stowarzyszenie to jest organizatorem akcji „Pola Nadziei”, w której nasza szkoła bierze udział od czterech lat, ale samo hospicjum rozpoczęło swoją działalność w 2002 roku jako część Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Postępujący rozwój hospicjum, zwiększanie liczby chorych i związane z tym nowe wyzwania skłoniły instytucję do przekształcenia się od 01.09.2009 roku w nową, samodzielną jednostkę - Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 • W ostatnim dniu października 31.10.2013 Pierwszaki miały kolejny ważny dzień w swoim życiu. Uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach.

 • Dnia 29.10.2013 uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I zrealizowali zaplanowaną wycieczkę do najważniejszych instytucji zapewniających bezpieczeństwo w naszym mieście.
  W pierwszej kolejności ugościli nas funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach. Zerówka zwiedzała pomieszczenia komendy i brała udział w spotkaniu z policjantami. Uczniowie klasy I w tym czasie podziwiali najlepiej wyposażony radiowóz w naszym mieście. To niemal wóz- inspektor Gadżet , była w nim kamera i różnorodne urządzenia do pomiarów prędkości i innych substancji. Uczniowie mogli wejść do pojazdu i wszystko osobiście dotknąć. Pan policjant zaprezentował sygnały, w jakie wyposażony jest ten super samochód.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty