Filtr
 • Uczniowie naszego gimnazjum już po raz czwarty wezmą udział w V Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach.
  I etap konkursu polega na wyłonieniu 3-osobowej grupy uczniów, w związku z tym 22.01.2014 r. siedmioro uczniów w naszej szkole pisało test. Po sprawdzeniu wyników okazało się, że najlepiej wypadli:

 • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

 • Często można ją zobaczyć przy okazji wizyt z młodzieżą lub w popularnym serialu dokumentalno– fabularnym - mowa o Pani Annie Marii Wesołowskiej - sędzi, która pracuje w Sądzie Okręgowym w Łodzi w IV Wydziale Karnym. „Jest współautorką ustawy o świadku koronnym, ekspertem od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej „Ośmiornicy” i Gangu Popeliny.

 • 7 stycznia 2014r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w olimpiadzie „ Olimpusek”. Jest to olimpiada mająca zasięg ogólnopolski. Polega ona na rozwiązywaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej.
  Olimpiada ta pozwala rozwijać wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci.
  Sprawdziany obejmują zestaw 21 pytań o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy mogą spróbować swoich sił.
  Twórcy sprawdzianu zadbali o to, aby formuła ich była dla dzieci ciekawa zarówno pod względem tematyki jak i opracowania graficznego.
  Wypełnione sprawdziany zostały przesłane do siedziby firmy „Olimpus”, gdzie zostaną sprawdzone.
  Do dnia 3 marca 2014r. organizatorzy zobowiązali się przekazać do szkoły wyniki.
  Trzymamy mocno kciuki za naszych podopiecznych.

  Anita Niedzielska
  Anna Imiołek

 • DROGIE BABCIE, DRODZY DZIADKOWIE
  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczysty występ
  z okazji Waszego Święta
  który odbędzie się dnia 21 stycznia 2014r. o godz. 16.00

  Serdecznie zapraszają uczniowie oraz nauczyciele klas 0 - III

 • Tradycją lat poprzednich w ostatnim tygodniu przed świętami w naszej szkole odbywa się konkurs językowy dotyczący Bożego Narodzenia. W tym roku został przeprowadzony we wtorek 17 grudnia. W zmaganiach w języku angielskim wzięły udział klasy I-III gimnazjum oraz klasa VI. Konkurs o nazwie „Christmas English Contest” zgromadził szesnastu uczestników oraz liczną widownię.

 • Klasa II i III gimnazjum przystąpiła do gry czytelniczej „Między nami czytelnikami” organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Jest ona przeznaczona dla całych klas, składa się z 4 zadań realizowanych co 5 tygodni, które wykonuje grupa uczniów z danej klasy, ale udział biorą wszyscy. Zwycięzcami będą ci, którzy wezmą udział we wszystkich etapach i zgromadzą najwięcej punktów.

 • Tuż przed świętami odbył się szkolny etap konkursu językowego „Ojczyzna Polszczyzna”. Składał się z dwóch części – pisemnego testu oraz ustnej rozprawki. Tematycznie zadania związane były z wartością przedmiotów, rzeczy w naszym życiu. Test dotyczył głównie poprawności językowej, uczestnicy musieli też napisać wypracowanie na temat: Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim. (Oskar Wilde) Rozważ te słowa w rozprawce, odwołując się do przykładów z życia, literatury lub filmu. W części ustnej uczniowie losowali temat spośród 12 podanych i po 45. minutach na przygotowanie wystąpili przed szkolną komisją – Jolanta Bieniasz, Justyna Gąsior i Agata Wachowiak - i publicznością. Uczestnicy mieli ogromną tremę, ale wszyscy wypadli świetnie. Najwięcej punktów zdobyła Wiktoria Smędra, która wylosowała temat: Przedstaw wypowiedź, w której potwierdzisz albo odrzucisz słuszność stwierdzenia: Wszystko, co mam, noszę ze sobą. (Seneka). Zaraz po niej była Angelika Lech, jej rozważania dotyczyły stwierdzenia: Pokaż mi swoje rzeczy, a powiem ci, kim jesteś. Bardzo ciekawie zaprezentowali też swoją wypowiedź Daniel Dominik, Ola Mielczarek oraz Mateusz Kamiński i Jasiu Krzystek.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty