Filtr
 • Informujemy, że w dniu 6.05.2014 w godz. 16.30-18.00 organizowane będa Drzwi otwarte szkoły podczas których konsultacji będa udzielali nauczyciele uczacy w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych. 

  Serdecznie zapraszamy

 • Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko wyjazdy do teatru, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Dzieci mają naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach, odczuwają potrzebę fantastyki i fikcji, przeżywają wartości moralne. Teatr jest dla nich rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć.
  Działalność teatralna rozwija wyobraźnię , fantazję , twórcze myślenie, a także poprawną, piękną mowę oraz rozwija pamięć wzrokowo – słuchową.

 • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły razem z Panią Anetą Kąsiel i Panią Małgorzatą Smędrą wybrali się na rozprawę sądową. Ma to związek z akcją „Masz tyle praw, ile ich znasz”, której pomysłodawcą i koordynatorem w naszej szkole jest Pani Aneta Kąsiel. Kolejne spotkanie na sali rozpraw odbyło się 03.04.2014 r., a uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III gimnazjum.
  Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w prawdziwej rozprawie sądowej. Do tej pory mogłam je oglądać tylko w telewizji w jednym z popularnych programów. Sprawa, która dotyczyła kradzieży, Największe wrażenie wywarł na mnie cały przebieg rozprawy sądowej. Chętnie przyglądałam się pracy sędziego – Pana Sebastiana Kowalskiego i prokuratora – Pana Marcina Witkowskiego. Tuż po rozprawie wybraliśmy się do Pani Małgorzaty Krajewskiej, która jest prokuratorem i z przyjemnością opowiedziała nam o swoim zawodzie.

 • 15 kwietnia 2014 roku dwie gimnazjalistki ze Świebodzic, z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych, reprezentowały nasze miasto w etapie rejonowym 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Polanicy Zdroju. Był to już trzeci etap tego konkursu, pierwszy – miejski i drugi – powiatowy były zorganizowane w Świebodzicach. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Wiktoria Smędra i Angelika Smędra z klasy III gimnazjum, wystąpiły w kategorii: poezja śpiewana.

 • W ramach realizacji „Roku Sportu” 11 kwietnia 2014 r. w naszej szkole został zorganizowany Turniej Tenisa Stołowego. Przygotowaniem zawodów zajęły się Panie: Małgorzata Smędra oraz Magdalena Wojciechowska. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci ze wszystkich świebodzickich szkół podstawowych.

 • W ostatnich tygodniach uczennice Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach wzięły udział w prawdziwej sesji nagraniowej w studiu stworzonym w jednej z klas, gdzie przy asyście profesjonalnych muzyków -  produkcyjnej ekipy nagrały utwory, z których obecnie powstaje pierwszy muzyczny krążek zespołu.

 • W piątek o godz. 18.00 spotkaliśmy się w teatrze w Świdnicy – czworo uczniów z gimnazjum: Monika Wach, Nicole Kramarz, Dominik Zelczak i Krystian Wach oraz dwie nauczycielki: Jolanta Bieniasz i Agata Ranftl-Liwo – to nietypowe, właściwie weekendowe spotkanie związane było z przyjazdem do Świdnicy sławnej aktorki – Kingi Preis. Wszystkim znana jest najbardziej z „Ojca Mateusza” czy serialu „Ja to mam szczęście”, ale grała w wielu innych filmach („Dom zły”, „W ciemności”, „Pod mocnym aniołem”, „Farba”, „Poniedziałek”, „Sala samobójców”, „S@motność w sieci” - to tylko niektóre), także śpiewa i występuje w teatrze.

 • W środę, 26 marca 2014 r. trzy uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Mielczarek, Klaudia Jagiełło i Natalia Ślęk wzięły udział w IX edycji konkursu ,,Arsenał Pamięci”. Odbył się on w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, gdzie dziewczęta udały się pod opieką p. Jolanty Bieniasz.

 • Dnia 24 marca odbył się w Gimnazjum nr 1 I Miejski Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych organizowany w ramach Roku Sportu. W turnieju wzięły udział świebodzickie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. Wygrywał zespół, który zdobył największą liczbę punktów.

 • Na zajęciach wychowania fizycznego realizujemy dodatkowe zagadnienia z gimnastyki sportowej . Piramidy są jedną z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno – statycznym. Ćwiczenia te są atrakcyjne , ponieważ wprowadzają nowe elementy oraz wykorzystują już znane. Uczniowie rozwijają się ruchowo, jednocześnie współdziałają w grupie ucząc się: polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać.

  M.W


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty