Niezwykłe spotkania

Wszystko to odbyło się w ramach Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii organizowanego przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny, w którym uczestniczyły uczennice z klasy 7 pod opieką p. Justyny Gąsior.

Czytaj więcej...

Pobyt we wrocławskim teatrze zawsze jest przyjemny i ciekawy, tak było i tym razem. 22 lutego uczniowie naszej szkoły – właściwie od najmłodszych do najstarszych (kl. IV – VII i gimnazjum) brali udział w lekcji teatralnej prowadzonej przez aktorów teatru muzycznego Capitol.

Czytaj więcej...

 27 września uczniowie klasy III odwiedzili Katedrę i Zakład Biochemii Farmaceutycznej we Wrocławiu, gdzie uczestniczyli w warsztatach chemicznych.

Czytaj więcej...

W ramach promowania zdrowego trybu życia oraz zachęcenia uczniów  do aktywności ruchowej, zaprosiliśmy do naszej szkoły jedną z najbardziej utytułowanych kolarskich drużyn kobiecych w Polsce MAT ATOM Deweloper Womens Cycling Team. Drużyna ta została założona w 2016r. przez Paulinę Brzeźną – Bentkowską – olimpijkę z Pekinu i jej męża Pawła Bentkowskiego -  byłego kolarza torowego i szosowego. Wraz z Panią Pauliną drużynę reprezentowały kolarki: Monika Brzeźna, Aurelia Nerlo i Ewelina Szybiak.

Czytaj więcej...

W ramach przedmiotu Edukacji dla Bezpieczeństwa uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z obowiązkami i specyfiką zawodu strażaka, a także kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego oraz w zakresie pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...


 Dnia 24 stycznia z inicjatywy  pana Łukasza Fortuny oraz pani Małgorzaty Smędry uczniowie naszej szkoły uczestniczyli jako kibice w meczu 19  kolejki Plus Ligi. Było to spotkanie aktualnego Mistrza Polski  w piłce siatkowej ZAKSY KĘDZIERZYN-KOŹLE z dolnośląskim CUPRUM LUBIN.

Dzięki wyjazdowi na mecz do Lubina uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo na parkiecie Cuprum Areny wybitnych reprezentantów Polski: Mateusza Bieńka, Grzegorza Łomacza oraz Mistrzów Świata z 2014 roku: Pawła Zatorskiego, Rafała Buszka czy Dawida Konarskiego

Czytaj więcej...

Już po raz kolejny spotkaliśmy się z profesorem Janem Miodkiem – wybitnym polskim językoznawcą. Tym razem zorganizowano je w sali sesyjnej Dworca Głównego PKP, a temat „Nowoczesny senior – nauka i integracja” dotyczył życia seniorów we współczesnym świecie. Spotkanie odbyło się w formie wywiadu, który prowadziła Krystyna Zajko-Minkiewicz – poetka z Legnicy. Profesor dużo mówił o sobie, o wydarzeniach związanych z własnymi doświadczeniami, ale także o współczesnym języku i najczęściej popełnianych błędach. Na koniec Krystyna Zajko-Minkiewicz recytowała swoje wiersze, które nas zachwyciły i wzbudziły wiele emocji. Wspólne zdjęcia oraz poczęstunek zakończyły to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie.

Arkadiusz Niemirski – pisarz, kontynuator książek o Panu Samochodziku, satyryk i dziennikarz, autor powieści detektywistycznych i sensacyjnych takich jak „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Bożek Templariuszy” czy „Testament Bibliofila” odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach. Pisarz ciekawie i z humorem opowiadał o swoim życiu, o tym, jak zaczął pisać, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Na spotkaniu nie zabrakło naszych uczniów z gimnazjum, którzy zgodnie stwierdzili, że Arkadiusz Niemirski to człowiek pełen optymizmu i radości, a jego życiowe motto - „(…) najważniejsza we wszystkim, co się robi, jest pasja i konsekwencja. Człowiek bez pasji jest po prostu trupem, nie ma w nim życia. Żeby coś osiągnąć, trzeba tego chcieć i wytrwale dążyć do celu” (z wywiadu w wersji on-line dostępnym na stronie: gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/868017.html) - może nas również prowadzić przez życie.

Mieliśmy zaszczyt poznać osobiście językoznawcę, propagatora języka polskiego - Profesora Jana Miodka. Wysłuchaliśmy wykładu "Wiedza i ziarno w języku". Mogliśmy na żywo podziwiać prawdziwy dar wykładania, ogromną wiedzę, humor i niespotykana kulturę osobistą Profesora Jana Miodka. Po wykładzie udało nam się porozmawiać z Panem Profesorem, zrobić pamiątkowe fotografie i zaprosić Profesora na kolejna edycję naszego Miejskiego Dyktanda.

2 września 2016 roku przejdzie do historii naszej szkoły przede wszystkim z tego powodu, że mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Minister Edukacji Narodowej - Panią Annę Zalewską. Pani Minister w swoim wystąpieniu nie kryła słów wzruszenia i uznania dla zaangażowanych w przygotowanie uroczystości uczniów i nauczycieli. Przedstawiła również główne kierunki reformy szkolnictwa, które omówiła szczegółowo z nauczycielami i dyrektorami szkół już po zakończonym apelu, w kameralnym gronie, bez obecności mediów, podczas których z uwagą wysłuchała refleksji, obaw i propozycji nauczycieli.


Zaloguj

Zaloguj się

Nazwa *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wkrótce...

Brak wydarzeń

Dzwonki

1. 08:15 - 09:00
2. 09:10 - 09:55
3. 10:05 - 10:50
4. 11:00 - 11:45
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:50 - 14:35
8. 14:40 - 15:25

Nasze certyfikaty